Kaip pigiau nusipirkti aviabilietą?

Jei pinigus sveriate, o ne skaičiuojate - šie patarimai ne jums. Tokiu atveju galite tiesiog pasiskambinti į bet kurią aviabilietais prekiaujančią kelionių agentūrą ir aklai pasikliauti, kad jos darbuotojai parinks jums tinkamiausią kelionės variantą.

Tačiau jei biudžeto klausimas visgi aktualus, arba šiaip mėgstate savo išlaidas kontroliuoti patys, kelionių agentūra ne kiekvienu atveju yra geriausias pasirinkimas. Agentai ne visada turi laiko ar noro skirti visą dėmesį jūsų individualiems poreikiams ar sutaupyti jūsų pinigų. Visai realus atvirkštinis atvejis: kelionių agentūros, gyvenančios iš aviakompanijų joms mokamų komisinių (ir jūsų mokamo paslaugos mokesčio), gali turėti ir savų interesų, priklausančių nuo konkrečios aviakompanijos komisinių dydžio, vykdomų skatinimo akcijų ar kitų jums nežinomų aplinkybių. Versle tokia praktika normali, tik apie ją nereikėtų pamiršti.

Bet ačiū Dievui, jau išrastas internetas. Jo dėka kiekvienas galime būti savo paties kelionių agentu - tereikia noro ir trupučio laiko. Keli ar keliolika savarankiškų bandymų padės išlavinti įgūdžius taip, kad įgysite bent 90% profesionalių kelionių agentų galimybių. Be to, pasaulinių rezervavimo sistemų dėka tuos pačius aviabilietus galėsite nusipirkti jei ir ne pigiau, tai tikrai ne brangiau, nei iš kelionių agentūros. 

Pramokus užsisakinėti aviabilietus patiems niekas netrukdys jums prireikus kreiptis ir į kelionių agentūrą, jei nutartumėte, kad taip patogiau. Bet ir tokiu atveju jūsų sukaupta patirtis pravers išsakant savo pageidavimus ar išsirenkant geriausią iš agento pateiktų pasiūlymų. Kartais tik asmeninės žinios nukreipia agento pastangas teisinga, t.y. jums tinkamiausia, linkme.

Žodžiu, geriausia - turėti pasirinkimą, ar naudotis kelionių agentūros paslaugomis, ar pirkti patiems. O kaip pasielgti konkrečiu atveju - spręsite tik jūs patys.


Taigi - susidėlioti skrydžio maršrutą ir pigiau nusipirkti aviabilietus galima toliau išvardintuose tinklapiuose, kuriais sėkmingai naudojamės jau kelinti metai. Be to, nepakenks žinoti keletą šio verslo paslapčių - įsidėmėkite 10 aviabilietų užsakymo patarimų.

Tarp kitko, šiuo metu užsisakinėti per JAV ir Didžiosios Britanijos rezervavimo sistemas naudinga ir dėl patrauklaus šių šalių valiutų kurso.

Expedia - dar prieš metus ar dvejus vadinome ją  internetine kelionių agentūra numeris vienas, nuo kurios pradėdavome kiekvieną pigių aviabilietų paiešką. Tačiau internete laikas matuojamas kitaip, ir rinkos žaidėjų užimamos pozicijos keičiasi neįtikėtinai greitai, taigi minėto titulo„Expedia“ vienareikšmiškai nebeskirtume. Nežiūrint to, dėl savo dydžio „Expedia“ vis dar gali pasiūlyti patrauklias skrydžių kainas bet kur pasaulyje. Taip pat didelis viešbučių pasirinkimas, automobilių nuoma, poilsio kelialapiai ir kruizai. 

eBookers - irgi didelis pasirinkimas: ne tik skrydžiai ir kelialapiai, bet ir viešbučiai, automobilių nuoma.   

Zuji - skrydžiams po Aziją ir kitur. Kompanijos centras - Singapūre, bet esame sėkmingai iš jų pirkę ir gavs paštu bilietus dar tada, kai jie nebuvo elektroniniai. Nepamirškite, kad kainose $ reiškia ne JAV, o Singapūro dolerius.

Travelocity - aviabilietai, viešbučiai, kelialapiai, automobilių nuoma. Stiprioji pusė - skrydžiai po JAV.

Nors minėtos paieškos sistemos,  kaip taisyklė, suranda pigiausius skrydžių variantus, aviakompanijos kartais rengia specialias pardavimo akcijas, kurios prieinamos tik jų pačių tinklapiuose. Todėl kartais verta patikrinti ir juos.

Finnair - specializuojasi skrydžiuose į Aziją (Tailandą, Kiniją, Honkongą, Japoniją, Indiją, o nuo šių metų - ir Singapūrą) bei Niujorką su persėdimu patogiame Helsinkio oro uoste. Skraido ir iš Vilniaus bei Rygos. Dažnai siūlo patrauklias ypatingų kainų akcijas. „Oneworld“ aljanso narė.

Lufthansa - vardas, kurio pristatinėti  nereikia. Visgi tai viena iš solidžiausių pasaulio oro bendrovių. Pridursime tik, kad nors ji skraido ir iš Vilniaus, dažniau įdomių pasiūlymų (skrydžiams iš Lenkijos miestų) galima rasti lenkiškoje jos tinklapio versijoje.

Turkish Airlines - didelį krypčių tinklą siūlanti bendrovė. Neseniai pradėjo skraidyti ir iš Vilniaus. Jei persėdimas Stambule sudaro šešias ar daugiau valandų, aviakompanija siūlo nemokamą apžvalginę ekskursiją po miestą.

KLM - olandų aviakompanija, tuo pačiu pavadinimu veikianti nuo 1919 m. (seniausiai iš visų). Turi daug maršrutų (tame tarpe - iš Rygos), nėra labai brangi. „SkyTeam“ aljanso narė.

Qatar Airways - „penkių žvaigždučių“ Artimųjų Rytų (Kataro) aviakompanija, šį statusą pelniusi keleivių įvertinimuose. Ji taip pat pripažinta geriausią ekonominę skrydžio klasę siūlančia oro bendrove. Kataro avialinijos skraido iš didžiųjų Europos miestų, iš kurių arčiausiai mūsų yra Frankfurtas, Kopenhaga ir Stokholmas.

Etihad Airways - kita Artimųjų Rytų (tiksliau, Jungtinių Arabų Emyratų) oro bendrovė, galinti pasididžiuoti naujais lėktuvais ir aukštu komforto lygiu net ekonominėje klasėje. Paskutinis apdovanojimas - 2010 m. geriausia aviakompanija tolimiems skrydžiams. Nežiūrint gausių privalumų, skrydžiai iš Europos į tolimas šalis dažnai būna pigesni nei konkuruojančių aviakompanijų - verta patikrinti prieš perkant kitur.


Virgin Atlantic Airways - daug jungčių tarp Didžiosios Britanijos ir JAV, skrydžiai į Aziją ir Artimuosius Rytus. 

LAN -  plačiausią skrydžių tinklą Pietų Amerikoje turinti aviakompanija. Iš Europos (Londono, Frankfurto prie Maino, Madrido) ji skraidina į Čilę, Peru, Argentiną ir Ekvadorą. „Oneworld“ aljanso narė.


Kokias akcijas ir nuolaidas šiuo metu siūlo išvardintos aviakompanijos, sužinosite mūsų kelionių naujienų tinklaraštyje.

O kaip sutaupyti viešbučiams?

 Kontaktai